
Wykład prof. Wojciecha Roszkowskiego w Londynie
Naukowiec, autor książek i podręczników historycznych prof. Wojciech Roszkowski wygłosił w Londynie wykład o „Upadku cywilizacji zachodniej”. Profesor Roszkowski wspominał również swój pobyt w Londynie w 1973 roku.

Wystawa z okazji stulecia odnowienia stosunków polsko-brytyjskich
Na płocie polskiej ambasady mającej siedzibę przy ulicy Portland Place w Londynie zawisła wystawa dokumentująca ostatnie 100 lat polsko-brytyjskich stosunków dyplomatycznych. Wystawę będzie można oglądać do końca 2019 roku.

„Uwolnione dźwięki” – koncert w National Gallery w Londynie
Po kilkuset latach polscy muzycy uwolnili zapisane w obrazach dźwięki. W słynnej londyńskiej Galerii Narodowej przenieśli brytyjską publiczność w świat mistrzów malarstwa korzystając namalowanych przez nich nut.

Forum polskich naukowców w Cambridge
„Science: Polish Perspectives” to coroczna konferencja w której biorą udział polscy naukowcy wykładający na uczelniach poza granicami Polski. Tegoroczna edycja odbyła się na Uniwersytecie w Cambridge.

Hip Hop w niecodziennej odsłonie
Katolicki hip-hop powoli zdobywa serca coraz szerszego grona odbiorców. Za sprawą organizacji „Kultura Życia” w Londynie wystąpił zespół reprezentujący ten nurt muzyczny „Wyrwani z Niewoli”.

40. Światowe Targi Turystyczne
W Londynie odbyły się drugie na świecie - pod względem wielkości - World Travel Market – Światowe Targi Turystyczne. Była to jubileuszowa 40 edycja. Pośród stoisk z ponad 180 krajów, nie zabrakło też polskiego stanowiska na którym promowały się głownie polskie miasta z Krakowem na czele.

Ostatnie pożegnanie Władimira Bukowskiego
Na cmentarzu Highgate w Londynie odbył się pogrzeb legendarnego rosyjskiego dysydenta, przyjaciela Polski - Władimira Bukowskiego. W ostatniej drodze Bukowskiemu towarzyszyła rodzina, przyjaciele oraz przedstawiciele polskiego rządu wraz z delegacją Solidarności Walczącej. Pożegnali go też polityczni przyjaciele Ahmed Zakajew oraz Mustafa Dżemilew, a Premier Mateusz Morawiecki przesłał osobisty list kondolencyjny.

Wywiad z bardem – Pawłem Piekarczykiem
Paweł Piekarczyk na scenie występuję już od ponad 30 lat. Jego repertuar stanowią głównie piosenki zaangażowane patriotyczne. Nie stroni od występów przed publicznością polonijną. Podczas swego pobytu w Manchesterze podzielił się swymi obserwacjami na temat Polonii i życia na emigracji.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej polskich kryptologów w Londynie
W polskim kościele garnizonowym pod wezwaniem Świętego Andrzeja Boboli w obecności Ambasadora RP w Wielkiej Brytanii odsłonięto tablicę poświęconą pamięci trzem polskim kryptologom: Marianowi Rejewskiemu, Jerzemu Różyckiemu i Henrykowi Zygalskiemu. Polscy kryptolodzy jako pierwsi złamali kod niemieckiej maszyny szyfrującej – Enigmy, przez co wydatnie przyczynili się do zwycięstwa aliantów nad Niemcami podczas II Wojny Światowej.

Święto Niepodległości w polskiej ambasadzie
W polskiej ambasadzie w Londynie obchodzono 101 rocznicę odzyskania Niepodległości. W święcie, oprócz korpusu dyplomatycznego, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich środowisk polonijnych oraz prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich redaktor Krzysztof Skowroński. Uroczystościom towarzyszył także występ artystów Sceny Polskiej UK.

Wizyta Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy w Wielkiej Brytanii
Wizyta w Londynie Pani Prezydentowej wypełniona była przede wszystkim spotkaniami z przedstawicielami polskich szkół sobotnich. W pierwszym dniu w budynku polskiej ambasady odbyło się spotkanie z dwustoma nauczycielami z około 50 polskich placówek edukacyjnych z całej Wielkiej Brytanii. Drugiego dnia Agata Duda odwiedziła jedną z najstarszych polskich szkół sobotnich, gdzie spotkała się i rozmawiała z całą kilkuset osobową społecznością polskiej szkoły.

Wywiad z abp Stanisławem Gądeckim
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. abp Stanisław Gądecki w wywiadzie dla nas opowiedział jak postrzega brytyjską Polonię na przestrzeni dekad oraz jakie są według niego główne zagrożenia w życiu poza Ojczyzną.